czwartek, 10 marzec 2016 01:19

Zalane mieszkanie - co robić?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Pęknięta rura
cieknące urządzenia którego używasz na co dzień
rozszczelnienie instalacji
zatkane WC

to tylko niektóre awarie, które mogą prowadzić do zalania domu czy mieszkania. W takich właśnie sytuacjach liczy się dosłownie każda chwila, bo zalanie może nastąpić szybko, ale aby to doprowadzić do porządku, potrzeba już więcej czasu.

Jak ustrzec się przed zbędnymi kosztami i jak rozwiązać ten problem, aby się już nie powtórzył:

- Gdy dojdzie do usterki hydraulicznej, trzeba jak najszybciej pozbyć się awarii. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to jak najszybciej odciąć dopływ wody.

- Warto zastanowić się nad zamontowaniu czujników wody które zabezpieczą dom czy mieszkanie przed zalaniem. Czujniki takie powinny być umieszczone w takich miejscach, aby wykryły najdrobniejszy wyciek, czyli na podłodze.

Pamiętaj o wymianie wężyków. Najlepszym sposobem jest montaż przyłącza na stałe (jeśli mowa o baterii zlewowej)itp. dzięki temu unikniemy różnego rodzaju przewodów które mogą prowadzić do uszkodzenia samoczynnego, a w następstwie spowodować wyciek wody i zalanie.

- Należy pamiętać również o regularnym przeglądzie instalacji hydraulicznej, zaleca się raz do roku.

Jeśli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie borykać się z tą usterką, lepiej odpuść i zadzwoń po pogotowie hydrauliczne w Łodzi. Firma zjawi się szybko, a ty będziesz mógł spać spokojnie.

Także jeśli potrzebujesz profesjonalnego hydraulika firma Hydro Tech 24h służy i jest do twojej dyspozycji 24h. Tutaj możesz zapoznać się z pełną ofertą.

Czytany 5085 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 09:29