Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji
Łódź

Udrożnienie zapchanej rury – to jedno z tych wyzwań, z którymi regularnie mierzymy się w naszej pracy. Nic w tym dziwnego. Taki problem może negatywnie wpływać na funkcjonowanie toalety, kranu w kuchni, a nawet całej instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu. Skutkiem zaniedbań w tej kwestii często są zalania lub uszkodzenia rur o niewielkich gabarytach.

Jednym z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z udrożnieniem rur jest mechaniczne czyszczenie kanalizacji. Wykonanie takiej usługi w Łodzi i okolicach oferuje nasza firma HYDRO-TECH. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Na czym polega mechaniczne ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Jako profesjonaliści w dziedzinie usług hydraulicznych, oferujemy profesjonalne czyszczenie metodą mechaniczną. To optymalny, a jednocześnie najwydajniejszy sposób na usunięcie zatorów zlokalizowanych zbyt daleko od korka rewizyjnego, aby można było to zrobić ręcznie. Nasze usługi dopasowujemy do rodzaju kanalizacji – jesteśmy w stanie dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.

Proponujemy mechaniczne czyszczenie kanalizacji przy pomocy specjalnej sprężyny – wcześniej dokładnie ustalimy miejsca zatoru. Wykorzystuje się do tego, specjalistyczny sprzęt, którego końcówka może obracać się z dużą prędkością. W ten sposób usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, blokujące swobodny przepływ ścieków. Odpowiedni system pozwala eliminować zatory znajdujące się nawet 4-5 metrów od rewizora.

Oprócz tego metoda ta świetnie sprawdza się przy udrożnianiu m.in.:

  • ujścia zlewu kuchennego,
  • kratki pod wanną,
  • odpływu umywalki,
  • toalety.

Po stronie zalet mechanicznego udrażniania należy wymienić również możliwość oczyszczania długich odcinków odpływu kanalizacyjnego, w celu usunięcia zarówno dużych zatorów (np. zalegającego papieru toaletowego), jak i osadów oraz zabrudzeń.

Wysoka skuteczność sprawia, że mechaniczne czyszczenie kanalizacji staje się coraz popularniejsze. Zajmując się nim w Łodzi, zachowujemy wszelkie standardy higieny pracy.

Udrażnianie rur – kiedy je wykonać?

Bieżąca eksploatacja instalacji sanitarnych sprawia, że w rurach i przewodach osadzają się zanieczyszczenia, które warto regularnie usuwać. Udrażnianie rur kanalizacyjnych to nasza specjalność.

Zbyt duże ich nagromadzenie powoduje zmniejszenie się średnicy otworu, a ostatecznie nawet zatkanie rury. Może to być powodem wielu problemów – od wadliwego działania instalacji, aż po zalanie np. mieszkania i konieczność wykonania kosztownych napraw.

Z tego powodu udrażnianie kanalizacji warto wykonywać nie tylko w przypadku pojawienia się zatoru, ale również prewencyjnie. Każde takie mechaniczne czyszczenie wykonujemy w pełni skutecznie, szybko i z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

To, z jaką częstotliwość powinno się je przeprowadzać, zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest sposób użytkowania. W przypadku miejsc publicznych lub lokali usługowych – na przykład restauracji – warto robić to raz na kilka miesięcy. W domach jednorodzinnych może to być znacznie rzadziej – w tym przypadku usługa czyszczenia każdej kanalizacji sanitarnej wystarczy na 2-3 lata. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy HYDRO-TECH – działamy na terenie Łodzi i okolic, przyjmując zlecenia od osób prywatnych oraz przedsiębiorców.

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji w Łodzi

Do wykonywania mechanicznego czyszczenia kanalizacji potrzebne są nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również profesjonalny sprzęt. W HYDRO-TECH korzystamy z profesjonalnych narzędzi, które pozwalają na usuwanie zarówno zabrudzeń stałych, jak i różnego rodzaju osadów. To przede wszystkim specjalistyczna sprężyna, którą można wyposażyć w wiele końcówek. Dzięki temu możliwe jest udrażnianie rur nawet w trudno dostępnych miejscach. Elastyczny kształt powoduje, że bez trudu pokonuje ona zawiłe zakręty – nawet jeśli te mają kąt 90 stopni i większy. 

W poszukiwaniu firmy, która profesjonalnie zrealizuje czyszczenie mechaniczne kanalizacji w Łodzi, warto zdać się na naszych specjalistów. Mamy wiedzę, doświadczenie i odpowiedni sprzęt, aby wykonać tego typu usługę na najwyższym poziomie. Działamy także jako pogotowie kanalizacyjne w obrębie stolicy województwa łódzkiego – zapraszamy do kontaktu.