sobota, 21 maj 2016 18:54

Jaką deskę sedesową wybrać

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Są różne rodzaje desek i należy pamiętać o tym, że nie każda deska pasować będzie do danej muszli klozetowej. O czym w takim razie należy pamiętać? Jaką deskę wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Rozstaw zawiasów oraz szerokość muszli klozetowej:

należy ustalić jaki rozmiar deski będzie pasował do muszli, a w tym celu musimy znać rozstaw zawiasów, długość oraz szerokość muszli.

Z jakich materiałów wykonywane są deski sedesowe:

w dzisiejszych czasach mamy spory wybór odnośnie tworzywa z jakiego wykonana została deska, bo kiedyś takiego wyboru nie było, gdzie dostępne były tylko deski plastikowe.

Obecnie najczęściej kupowanymi deskami są deski z polipropylenu oraz plastiku miękkiego. Zaletą jest niska cena zakupu, a wadą natomiast to, że są podatne na zarysowania.

Deski z plastiku twardego z kolei są droższe, ale bardziej trwałe. Występują w różnych kolorach. Posiadają one mocniejsze mocowania i są łatwiejsze w czyszczeniu.

Deski z żywicy poliestrowej, również często używane z uwagi na ich żelową postać oraz przeźroczyste nakładki w ich wnętrzu można umieścić różne ozdoby, a takie deski na pewno spodobają się tym najmłodszym domownikom, ale jest to również swego rodzaju element dekoracyjny naszej łazienki.

Deski drewniane, są również trwałe, jednak jak duża część osób twierdzi, że deski takie są trudniejsze w utrzymaniu czystości i dezynfekcji. Jednak deski drewniane są sporo droższe od tych tradycyjnych.

System wolno opadający deski:

dzięki temu systemowi deska samoczynnie opada. Jest do dobre rozwiązanie przy dzieciach, gdy chcemy uniknąć np. przycięcia palców podczas zamykania deski. W niektórych domach jest często "wojna" o niepuszczanie deski, system wolno opadający również sprawdzi się tutaj doskonale. Deski samo opadające deski chronią również przed hałaśliwym zamknięciem, a zarazem przed jej uszkodzeniem.


Podczas wyboru deski zwrócić należy również uwagę na materiał z jakiego wykonane zostały zawiasy, dlatego też w takich warunkach, gdzie znajduje się łazienka najlepiej sprawdzą się elementy wykonane ze stali nierdzewnej.


Podsumowując, to na jaką deskę się zdecydujesz zależy oczywiście od ciebie i domowników, ważne, aby spełniała wasze oczekiwania.

Jeśli masz problem z wyborem deski bądź z jej zamontowaniem, zgłoś się do nas, pomożemy.  

Usługi hydrauliczne Paweł Waszczykowski

Czytany 2821 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 09:37