czwartek, 09 czerwiec 2016 15:18

Kamera inspekcyjna, a pogotowie hydrauliczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W hydraulice kamera inspekcyjna pełni ważną rolę, otóż dzięki kamerze inspekcyjnej możemy wykryć i zdiagnozować np. przyczynę wycieku. To niezwykłe urządzenie pozwoli nam zobaczyć usterkę jak również ją nagrać czy sfotografować.

Plusem takiej kamery inspekcyjnej jest jeszcze to, że możemy dotrzeć w różne trudno dostępne miejsca jak szczeliny itp.

Czym tak właściwie jest kamera inspekcyjna:

kamera inspekcyjna jest urządzeniem jak już wyżej wspomniane jest bardzo przydatnym urządzeniem nie tylko w hydraulice. Głowica kamery inspekcyjnej ma określony kąt widzenia i od tego zależy zakres obrazu jaki możemy obserwować na wyświetlaczu.

Cienki przewód kamery ułatwia dostanie się różne miejsca tj. zakamarki, szczeliny itp. Mamy dostęp w trudno dostępne miejsca. Możemy sprawdzić:

instalację sanitarną
instalację cieplną
instalację kanalizacyjną
instalację gazową
czy nawet instalację kominkową i wentylacyjną.

Cienki przewód kamery, o którym wyżej wspomniane możemy zanurzać w wodzie, różnego rodzaju cieczach jak również korzystać z tego urządzenie możemy w wysokich temperaturach, co jest naprawdę dodatkowym plusem kamery inspekcyjnej.

Chcesz kupić kamerę? Na co zwrócić uwagę?:

TRYB PRACY KAMERY:

- kamera inspekcyjna bezprzewodowa: wyświetlacz może być oddzielny od przewodu
- kamera inspekcyjna przewodowa: wyświetlacz jest razem z rękojeścią urządzenia, a nie oddzielnie jak w kamerze bezprzewodowej. Jednak wygoda użytkowania jest mniejsza niż przy kamerze bezprzewodowej.

ILOŚĆ DETALI

kontrast obrazu, rozdzielczość i wielkość ekranu odgrywają ważną rolę, wszak chodzi o jak najlepszą szczegółowość.

- rozdzielczość obrazu: wysoka rozdzielczość rejestruje obraz z dużą ilością szczegółów i nawet najmniejsze uszkodzenia zostaną zauważone.

- wielkość ekranu: im większy ekran tym lepiej. Problemy będą lepiej widoczne.

ZASILANIE

kamera inspekcyjna akumulatorowa zapewnia dużą swobodę w manewrach. Przy wyborze kamery warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, typem jak również warto przejrzeć opinie na temat wybranych modeli.  

Usługi hydrauliczne Paweł Waszczykowski - oferta

Czytany 1495 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 czerwiec 2016 15:56