czwartek, 09 czerwiec 2016 15:18

Kamera inspekcyjna, a pogotowie hydrauliczne

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W hydraulice kamera inspekcyjna pełni ważną rolę, otóż dzięki kamerze inspekcyjnej możemy wykryć i zdiagnozować np. przyczynę wycieku. To niezwykłe urządzenie pozwoli nam zobaczyć usterkę jak również ją nagrać czy sfotografować.

Plusem takiej kamery inspekcyjnej jest jeszcze to, że możemy dotrzeć w różne trudno dostępne miejsca jak szczeliny itp.

Czym tak właściwie jest kamera inspekcyjna:

kamera inspekcyjna jest urządzeniem jak już wyżej wspomniane jest bardzo przydatnym urządzeniem nie tylko w hydraulice. Głowica kamery inspekcyjnej ma określony kąt widzenia i od tego zależy zakres obrazu jaki możemy obserwować na wyświetlaczu.

Cienki przewód kamery ułatwia dostanie się różne miejsca tj. zakamarki, szczeliny itp. Mamy dostęp w trudno dostępne miejsca. Możemy sprawdzić:

instalację sanitarną
instalację cieplną
instalację kanalizacyjną
instalację gazową
czy nawet instalację kominkową i wentylacyjną.

Cienki przewód kamery, o którym wyżej wspomniane możemy zanurzać w wodzie, różnego rodzaju cieczach jak również korzystać z tego urządzenie możemy w wysokich temperaturach, co jest naprawdę dodatkowym plusem kamery inspekcyjnej.

Chcesz kupić kamerę? Na co zwrócić uwagę?:

TRYB PRACY KAMERY:

- kamera inspekcyjna bezprzewodowa: wyświetlacz może być oddzielny od przewodu
- kamera inspekcyjna przewodowa: wyświetlacz jest razem z rękojeścią urządzenia, a nie oddzielnie jak w kamerze bezprzewodowej. Jednak wygoda użytkowania jest mniejsza niż przy kamerze bezprzewodowej.

ILOŚĆ DETALI

kontrast obrazu, rozdzielczość i wielkość ekranu odgrywają ważną rolę, wszak chodzi o jak najlepszą szczegółowość.

- rozdzielczość obrazu: wysoka rozdzielczość rejestruje obraz z dużą ilością szczegółów i nawet najmniejsze uszkodzenia zostaną zauważone.

- wielkość ekranu: im większy ekran tym lepiej. Problemy będą lepiej widoczne.

ZASILANIE

kamera inspekcyjna akumulatorowa zapewnia dużą swobodę w manewrach. Przy wyborze kamery warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, typem jak również warto przejrzeć opinie na temat wybranych modeli.  

Usługi hydrauliczne Paweł Waszczykowski

Czytany 2608 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 09:38