piątek, 13 maj 2016 21:18

Jak wybrać kompakt WC

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wc 2 w 1 to właśnie kompakty, gdzie miska zintegrowana jest ze zbiornikiem na wodę. Ostatnimi czasy popularne są miski podwieszane, jednak kompakt wciąż pozostaje niezwyciężony.

Dlaczego?

prosty montaż i dobra cena jest tu atutem.

Jak dopasować kompakt do łazienki:

kompakt powinien zostać dobrany w taki sposób, aby zachowana była właściwa odległość między innymi urządzeniami, aby łatwo było się poruszać, a szczególnie ważne jest to jeśli nasza łazienka jest mała.

miska musi pasować do podejścia kanalizacyjnego i np. jeśli takie podejście jest w ścianie to tutaj, trzeba wybrać miskę która ma odpływ poziomy (tzw.miski typu poznańskiego). Jeśli natomiast podejście jest w podłodze, to należy wybrać miskę z odpływem pionowym (tzw. miski typu warszawskiego).

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kompakt:

oszczędność wody zależna od pojemności zbiornika. Jeśli chcemy oszczędzać wodę, a tym samym płacisz mniejszy rachunek warto wybrać zbiornik który posiada dwa przyciski, dzięki czemu możemy spłukać całą wodę ze spłuczki bądź tylko jego połowę. Są również zbiorniki które posiadają przycisk poprzez który możemy w dowolnej chwili wodę zatrzymać.

Kolor, marka i gwarancja

większość kompaktów dostępnych na rynku dostępne są w kolorze białym. Są oczywiście i inne kolory jak np. beżowy, szary, różowy jednak są one rzadziej wybierane. Gwarancja jest zazwyczaj udzielana na okres 5-6 lat. Warto również wybrać dobrą markę kompaktu, lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć urządzenie lepszej jakości, trwalsze...

Montaż kompaktu, samodzielnie czy zatrudnić dobrego hydraulika?

jeśli czujemy się na siłach i wiemy jak to zrobić, można zrobić to samodzielnie, choć jak to często bywa w praktyce, podczas montażu mogą wystąpić jakieś problemy np. przeciek wody, wadliwa uszczelka itp. Lepiej jest zatrudnić hydraulika i nie zawracać sobie tym głowy, a tym samym nie denerwować się gdy wyjdzie coś nie tak. Hydraulik sobie z tym poradzi, szybko i sprawnie.

Także, jeśli chcesz wymienić kompakt, zadzwoń do dobrego hydraulika.  

Usługi hydrauliczne Paweł Waszczykowski - oferta

Czytany 2867 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 09:36