poniedziałek, 02 maj 2016 16:20

Wanna z hydromasażem, zalety i wady

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wanna z hydromasażem to nie tylko swego rodzaju luksus, wanna taka ma wiele zalet jak również właściwości lecznicze. Jak wiadomo woda odpręża, uspokaja, relaksujemy się, może zatem warto przemyśleć taki zakup?

Wanna z hydromasażem, to spory koszt, a zdania odnośnie ich właściwości są podzielone. Jedni mówią, że jest warta wydanych pieniędzy, a inni natomiast twierdzą, że taka wanna jest rudna w utrzymaniu czystości i szkoda im pieniędzy na taki "luksus". Wybór czy taką wannę zakupić czy nie, to oczywiście sprawa indywidualna.

Zalety wanny z hydromasażem:

strumienie wody i powietrza wanny z hydromasażem wpływa na:

- krążenie, trawienie, układ oddechowy, a nawet układ nerwowy. To tylko kilka zalet korzystania z takich kąpieli.

Wanna z hydromasażem nie zalecana jest dla osób:

które walczą ze schorzeniami skóry, mają problem z nadciśnieniem. W takich sytuacjach, wannę z hydromasażem powinno się zastąpić wanną tradycyjną.

Rodzaje masaży w wannach z hydromasażem:

wodny
powietrzny
wodno-powietrzny

Jak działa wanna z hydromasażem:

Powietrze wtłaczane jest za pomocą dmuchawy. Pompa wyrzuca wodę pod ciśnieniem z dysz. Dysze znajdują się po bokach, dzięki temu nasze ciało jest masowane: plecy, nogi, stopy

Jak czyścić i konserwować taką wannę?

Po każdym użyciu system hydromasażu w wannie wymaga przepłukania. Tu warto nadmienić, że niektóre tego typu wanny posiadają automatyczne płukanie, zatem przed zakupem, jeśli budżet na to pozwala warto, dla swojej wygody wybrać wannę z funkcją automatycznego płukania.

Co ważne, podczas kąpieli należy używać dodatków (olejki, płyny) które przeznaczone są tego rodzaju wanien, nie powinno się używać płynów które używa się do kąpieli w wannach tradycyjnych. Kąpiel w wannie z hydromasażem, nie powinien trwać dłużej niż 20 minut.

Usługi hydrauliczne Paweł Waszczykowski

Czytany 3264 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 lipiec 2021 09:35